Agrokomplex ako verný odraz stavu agrokomplexu.

Autor: Ján Marton | 6.6.2021 o 16:42 | Karma článku: 5,21 | Prečítané:  1539x

Agrokomleplex neočakávane očakávane stráca konečne svoj zmysel pre existenciu ako štátny podnik. Čo príde, malo prísť už dávno.

Najnovšia správa hovorí, že Agrokomplex sa potáca na hranici bankrotu. Úmyselne píšem s veľkým písmenom, aby bolo jasné, že ide o podnik nie o hospodársky sektor. Ono by veľmi ľahko mohlo dôjsť k omylu alebo zámene, lebo situácia je podobná.

Nie je asi náhoda, že štátne gastrocentrum alebo inak štátom dotovaná megaputyka sa potáca. Asi je opojená svojim neustálym rozkvetom z dôb industrializácie socialistického poľnohospodárstva a potravinárstva, po ktorom ostala len vyprahnutá pôda a staromódne fabriky.

Nie je asi žiadny racionálny faktor, prečo by mal byť Agrokomplex štátnym podnikom a dotovaný z verejných financií. Prečo teda existuje ? No aby ( ako je uvedené vyššie ) prekryl radovánkami na spôsob obecnej veselice alebo púte katastrofálne smerovanie slovenského agrosektora.

Pretože na pôdu ľudia rezignovali a o podvodoch megarozmerov s podpornými prostriedkami nemali možno ani tušenia, ponúkal im rezort raz ročne vybúriť sa a šalieť ako súčasť davovej psychózy, kedy si mohli ohmatať predsedu vlády alebo ministra pôdohospodárstva. A k tomu prezenty, pivo, cigánka, balóny, hudba a spev. 

Nie že by som tieto púťové atrakcie s množstvom vypitého alkoholu obchádzal. Len nerozumiem, prečo je to za verejné financie.

Miesto definitívneho predaja záujemcovi ( ak vôbec teraz nejaký existuje ) neustále naťahovanie času s nápravou a stabilizáciou firmy. Čo už tam môžete stabilizovať. Klasický parazit na daňových poplatníkoch, s amatérskym propagandisticky nastaveným vedením, ktorý nemá žiadnu reálnu budúcnosť ako verejný podnik.

Naopak, ak má plniť funkciu jedného z najväčších výstavísk u nás, musí sa dostať do rúk spoločnosti, ktorá má skúsenosti a kapitál, prípadne prepojená s výstavníckym biznisom. a daňoví poplatníci nebudú dávať ale brať.

Je až neuveriteľné, čo sa v tomto sektore dokáže navystrájať. Absurdné schémy šikanovania podnikateľov, nulová ochrana spotrebiteľa, zdevastovaná pôda, erózia vodou, rozobraté lesy, chýbajúci spracovateľský priemysel, diskvalifikácia malých rodinných fariem a obchodov.

A pri tom pseudopodnikanie napríklad Agrokompexu. Toto už nemôže byť náhoda. Toto je cielená schéma, ktorá je v rukách konkrétnych administratívnych mafií v rezorte. ktorá je pravdepodobne manipulovaná záujmami tých, ktorí dnes na pôde a v potravinárstve vydierajú. 

Vôbec nič nepočuť o skutočnej poľnohospodárskej politike a vidieku. Stále len natiahnuté dlane tých, podobných Agrokomplexu, ktorí nevedia podnikať len žobrať a vydierať.( ošípané, hydina ), tých najmenej potrebných environmentálne nepríspôsobivých priemyselných koncentrákov pre zvieratá, ktoré v prípade akejkoľvek zvieracej epidémie idú ku dnu. Vytvorili sme bariéry pre domáci chov a potravinársku finalizáciu.

A kde sú tí skutoční pestovatelia a chovatelia. Tento štát ich vyplienil. Zbohom. Mal som Vás rád roľníci. Ostali len paraziti a defraudanti. Toto je náš sektor. Toto je realita.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Očkujeme deti, seniorov sme nedoočkovali

Prečo je správne podať vakcíny aj deťom.


Už ste čítali?